Jdi na obsah Jdi na menu
 


081-ŠTVANICE-Pilotní Díl
Semir a Tom jsou na stopě bandy pašeráků zbraní, které už překazili dvě velké akce. Banda se jich chce zbavit a nastraží na ně léčku. Semir a Tom jsou vylákáni na odlehlé místo na schůzku s informátorem. V okamžiku, kdy informátora najdou mrtvého, dorazí na místo příslušníci protikorupčního oddělení policie. V Tomově bytě jsou nalezeny peníze a oba dálniční policisté jsou zatčeni a umístěni do vazební věznice. Hrozí jim, že je spoluvězňové zabijí. Za pomoci kolegů z dálniční policie uprchnou z vězení a na útěku se snaží odhalit hlavu pašeráckého gangu a očistit svou pověst.
082-CHLAPEC
Černé BMW vytlačí z dálnice modrou dodávku, ve které jede chlapec Robert se svým otcem, který má problémy s mafií. Nehodu oba přežijí a Robert v nemocnici namaluje tetování jednoho z mafiánů. Mafie se je pokusí dodělat v nemocnici, ale Tom a Semir vše vytuší a chlapce ochrání. Rozhodnou se, že Roberta ukryjí u Andrey, ale mafiáni je vypátrají a provětrají zdi Andreina bytu kulkami. Nikomu se nic nestane, jen jeden mafián pak nepřežije nehodu, při pronásledování Semirem a Tomem. Na stanici si pro Roberta vyzvedne zkorumpovaný kolega z VKA, který ho měl převést na bezpečné místo. Tom a Semir však Roberta zachrání a zatknou všechny zkorumpované policisty a jejich komplice. Chlapec s otcem dostanou novou identitu a můžou začít nový život.
083-ČERNÉ OVCE
Řidič nákladního auta nezastaví u běžné silniční kontroly a ujede. Policisté ho pronásledují. Prchající řidič narazí do nákladního auta v protisměru a oba řidiči jsou na místě mrtví. Semir a Tom se snaží zjistit, proč se řidič vyhul kontrole, když měl vůz i náklad v pořádku. Pátrání je dovede ke skupině zkorumpovaných policistů, kteří vydírají řidiče přepravních firem a vymáhají na nich výpalné.
084-VÝPADEK PAMĚTI
Policie stíhá auto, které zavinilo nehodu. Když auto zastaví, vypadne z něj Semir, zraněný, opilý a zfetovaný. Semir se v nemocnici probere, ale nepamatuje si, kde byl a jak se do auta dostal. Protože existuje podezření, že v omámeném stavu přejel a usmrtil člověka, musí ho Engelhardtová zprostit služby. Tom a Andrea se snaží Semira očistit z podezření. Stopa je přivede do soukromého tureckého klubu a pomalu začínají rozplétat příběh msty, která má kořeny v minulosti.
085-MODRÉ OBDOBÍ
V muzeu moderního umění v Bonnu má být poprvé souborně vystaveno šest cenných obrazů slavného francouzského malíře. Obrazy zapůjčily galerie z celého světa. Cestou z letiště je transportér, převážející část kolekce, přepaden a dva obrazy ukradeny. Při následném pronásledování lupičů je zraněna šéfová Engelhardtová a po dobu její nepřítomnosti ji zastupuje Herzberger, který působí víc zmatků než užitku. Během akce, kterou Herzberger proti lupičům podnikne, zmizí další tři obrazy. Tom a Semir předpokládají, že se jedná o loupeže na objednávku nějakého soukromého sběratele. Při převozu posledního obrazu podniknou rozhodnou akci a pachatele dopadnou.
086-V KŘÍŽOVÉ PALBĚ
Mocný podnikatel Wagner spáchal vraždu. Jeho bývalý zaměstnanec ho při činu vyfotografoval a chce mu fotografie prodat. Wagnerův syn vyděrače zastřelí a sám se na útěku před policií utopí v jezeře. Wagner dává vinu za synovu smrt Semirovi a Tomovi a pokouší se je za každou cenu zlikvidovat.
087-BEZBRANNÁ
Když Semir a tom hlídkují na dálnici, vyprovokuje je červený sporťák. Obě auta jedou bok po boku a málem srazí ženu, která se potácí po dálnici. Po nehodě zjistí, že žena je slepá světoznámá klavíristka, která byla unesena. Žena má však výborný sluch, a nejen že dovede Semira a Toma k chatce s nemilým překvapením v podobě útočného granátu za dveřmi, ve které byla vězněna, ale také pozná projíždějící auto únosců, kterým se nakonec podaří uprchnout. Únosci požadují 1000000 DM, které po přesvědčování svého právníka a výbuchu své limuzíny klavíristka zaplatí. Peníze má předat právník, který je s únosci jedna ruka. Peníze si ale chce nechat a únoscům věnuje kulku do hlavy. Právník se ale snaží zprovodit ze světa i slepou klavíristku, čemuž Semir a Tom zabrání a zbohatlého právníka zatknou.
088-AŽ DO HOŘKÉHO KONCE
Na služebnu dálniční policie je přivezen policista podezřelý z vraždy svého parťáka. Při výslechu se zmocní pistole a zajme všechny zaměstnance jako rukojmí. Postupně všechny propustí a ponechá si na stanici jen Andreu. Engelhardtová přivolá zásahovou jednotku, která chce zaútočit silou. Ale Tom se Semirem se bojí o Andrein život, vyřeší situaci po svém a přitom ještě odhalí skupinu zkorumpovaných policistů přímo v zásahové jednotce.
089-DOKONALÁ VRAŽDA
Semir a Tom se seznámí s krásnou řidičkou, které se porouchalo auto a čeká na dálničním odpočívadle na příjezd automechanika. Krátce poté je žena zavražděna. Podezření padne na automechanika, ale ten vinu popírá. Toma a Semira trápí výčitky, že mohli vraždě zabránit a ze všech sil se snaží dostat vraha, který mezitím zabil další ženu.
090-OTEC A SYN
Bonrathův syn Jochen ukrade auto a způsobí velkou havárii na dálnici a pak uteče z místa nehody. Z ukradeného auta odnese zdánlivě prázdné CD. Majitel ukradeného auta, doktor Schmidt, je zločinec a na CD je hackerský počítačový program. Schmidt se chce CD za každou cenu zmocnit. Umístí do Bonrathova bytu pod gauč bombu, která se dá zajistit jen specielním klíčem. Bonrath se svým synem se posadí na gauč a nemůžou vstát, protože by bombu odpálili. Semir a Tom hledají Smidta a získají od něj klíč, dřív než bomba vybuchne.
091-PARTA
Parta mladých lidí zavodí mezi sebou na dálnici. V tom ale jeden z vozů následkem prostřelení pneumatiky havaruje a jeho řidič je mrtvý. Kobra 11 nemůže zatím vypátrat správného pachatele. Později se však dozvídají, že mrtvý společně se svými kamarádem a Danielem mají na svědomí handicap jedné dívky a smrt jejího přítele. Všichni si myslí, že vše má na svědomí Daniel, který podplatil své kamarády, aby svědčili v jeho prospěch. Semir a Tom nakonec zjišťují, že viníkem vraždy Roberta (toho z automobilu) je jen na oko postižená Laura, která doopravdy chodí a mstí se za svého přítele. Laura nakonec spáchá sebevraždu na místě, kde byl po autonehodě zabit její přítel.
092-OPOŽDĚNÁ POMSTA
Erik Dekker byl před devíti lety odsouzen za vyloupení benzinové pumpy a vraždu pumpaře, přestože u soudu trval na své nevině. Nyní byl propuštěn z vězení a mstí se všem, kteří měli s jeho odsouzením něco společného. Tak se alespoň z počátku případ jeví policii, ale v průběhu vyšetřování se ukáže, že všechno je úplně jinak.
093-SMRT NOVINÁŘE
Novinář Dahlen vyfotografoval při činu zaměstnance firmy, která měla převážet toxický odpad k likvidaci a místo toho jej vypouštěla do řek a vydělávala tak velké peníze. Majitel firmy, Lambert, a jeho pochopové se chtěli fotografií zmocnit a Dahlena pronásledovali. Dahlen na útěku vběhl pod kola Engelhardtové, která jela se Škodou Octavia. Engelhardtová ho vezla do nemocnice a během jízdy byl Dahlen zastřelen. Před smrtí ještě stačil ukrýt svůj fotoaparát do tašky nic netušící Engelhardtové. Lambert se snaží získat fotoaparát za každou cenu. Tom a Semir namáhavě odkrývají stopu zločinců, kteří neváhají kvůli vysokým ziskům ohrozit tisíce lidských životů.
094-HLUBOKÝ PÁD
Werner Freese má v životě smůlu, život se mu jeho vlastní vinou zadrhnul. Jde od neúspěchu k neúspěchu a pocit méněcennosti si kompenzuje hrubým chováním a agresivitou. Při jízdě na dálnici způsobí bezohlednou jízdou hromadnou havárii, při které zahyne mladá řidička. Svého syna Marcela, který byl v autě s ním, přinutí, aby policii nic neprozradil. Když se u něj v domě přesto policie objeví, propadne panice a začne terorizovat všechny kolem sebe. Je zneškodněn v okamžiku, kdy se chystá postřílet vlastní rodinu.
095-ZRADA
Semir má odjet s Andreou na dovolenou a musí do večera vyřešit další případ. Na dálnici je zastřelen řidič kurýrní služby, který veze spěšný balíček do klenotnictví Becker. Majitel klenotnictví je ve vězení, před několika měsíci byl odsouzen na doživotí za vraždu své manželky a pokus o pojišťovací podvod. Beckrova dcera Anja věří, že její otec je nevinný a ten z vraždy manželky obviňuje svého zetě. Podivnou roli hraje v celém případu rodinný právník Achim Krüger. Semir s Tomem nakonec komplikovaný případ úspěšně rozřeší.
096-STÍNY MINULOSTI
Tomovi předpoví jasnovidka, že potká tu pravou. To se skutečně stane, jeho milá se jmenuje Elena a pracuje v přepravní firmě. Bohužel se ale brzy objeví její bývalý milenec Leon, drsný pašerák drog. Leon Elenu unese a nabídne Tomovi výměnu, Elenu za zabavené drogy.
097-ROZLOUČENÍ
Tom je šťastně zamilovaný a uvažuje o svatbě s Elenou. Situace se radikálně změní, když se objeví gangster Leon, kterého všichni považovali z mrtvého. Leon se chce Tomovi pomstít, umístí do jeho auta bombu.