Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reklama:

064-SMRTÍCÍ JÍZDA V LINCE 834-Pilotní Díl
Dva parašutisté skáčou z výškové budovy nedaleko dálnice. Jeden z nich se dostane do turbulence, která ho zanese přímo nad dálnici, kde se zřítí pod kola jedoucího auta. Na dálnici dojte k hromadné nehodě, při které Bonrath přišel o svůj nábytek. Tom a Semir se vydávají hledat druhého parašutistu. Stopy je přivedly až do jeho bytu, kde ale nebil. Semir našel na zdi zbytky mapy, na které byla vyznačena budova v centru města. Semir s Tomem se tam hned vydají. Ona vyznačená budova je banka. Parašutisté skočí z letadla na střechu banky, kde přepadnou ostrahu a ukradou 10 000 000 DM. Při seskoku na parkoviště přijíždí Semir s Tomem. U banky dojde k nebezpečné přestřelce, při které se postřelenému komplici podaří ujet. Tom se vydává v rozstříleném BMW za červeným Chryslerem, ve kterém uniká zbytek zlodějů s lupem. Chrysler se vřítí do silnice, kde ho sestřelí náklaďák. Jeden ze zlodějů zůstane ve voze uvězněn a jeho komplic, šéf bandy, ho zastřelí a poté s unesenou ženou Jasmínou nastoupí do autobusu. Semir pronásleduje dalšího zloděje, který také na další zastávce nastoupí do uneseného autobusu. Tom a Semir si vypůjčí auto od projíždějících kolegů a vydávají se za autobusem. Lupiči prorazí s autobusem policejní zátaras a aby zbrzdili Toma a Semira vyhodí z autobusu granát. Ten zneškodní dvě policejní vozidla. Autobus se dostal na dálnici, kde speciální komando postaví další zátaras. Autobus nezastaví ani vrtulník a zátarasu opět prorazí. Řidič autobusu je dost nervózní, protože autobusu každou chvíli dojde nafta. Zloději se spojí se šéfovou a chtějí cisternu s naftou pod výhružkou zabití rukojmích. Šéf bandy se spojí se svým dalším komplicem. Jelikož policie napíchla telefon, tak se oba dorozumívají kódy z amerického fotbalu. Celá banda zlodějů jsou bývalí hráči z týmu Tygři. Tom se vydá na jejich bývalé hřiště, ale už tam nikoho nenajde. Semir mezitím jede k autobusu s cisternou. Když natankuje, tak ho zajmou. Na oplátku propustí dva z rukojmích. Ti jedou k policii s cisternou, kterou šéf bandy zapálí. Cisterna exploduje u policejních vozů. Semir je připoutám k volantu a musí řídit. Dojedou k tunelu, kde zloději vystoupí a připevní k autobusu bombu. Tom zjistil, kde se mají zloději sejít a poslal tam speciální jednotku. Zlodějům se podaří uniknout. Z celé bandy zbyla už jen Jasmína - oba své komplice zastřelila. Jasmínu zneškodní šéfová. Tom se vydává ve vrtulníku zachránit rukojmí. Všechny z autobusu vytáhne, až na Semira, který je připoutám k volantu. Tomovi se podaří volant odšroubovat a pomocí padáku, který v autobuse zbyl po zlodějích, z autobusu oba vyskočí. Autobus dojede na staveniště kde exploduje. Celá akce končí se šťastným koncem a dokonce se podaří zachránit i psíka Mufíka.
065-HOREČNATÉ SNY
Semir pronásleduje na dálnici mladý párek, který ukradl sportovní vůz a snaží se nyní upláchnout. Náhle však v protisměru neznámý Land Rover prorazí policejní zátarasy a střetne se s prchajícím sporťákem. Z havarovaného Land Roveru vyskočí jeden z pasažérů a s kabelou v ruce prchá do blízkého lesa. Krátce poté se policii podaří zjistit, že se jedná o bankovní lupiče, kteří právě přepadli jednu filiálku. Přes Interpol se Andree podaří zjistit identitu obou lupičů. Prchající muž je údajný Pieter van Heerlen. Jeho kumpán, který byl mezitím se zraněními převezen do nemocnice, je Rumun jménem Tadescu. Doktoři zjistí, že muž byl nakažen obzvláště nebezpečným subtypem diptherie. Van Heerlenovi se podařilo vzít si Semira jako rukojmího a stále v Tomově CLKáčku uniká policii. Úřady se obávají epidemie, kterou by mohl rovněž nakažený van Heerlen spustit. Tom se rozhodne zasáhnout. Tom si na dálnici stopne auto a pokouší se ho sledovat. Speciální jednotka dostala rozkaz zaútočit. Semir s autem zastaví na čerpací stanici, kde komando připravilo past. Ta nevyjde a Semir musí jet opět s van Heerlen. Jedou na venkovské letiště. Tom jede za nimi a Andrea mu dává informace, kam by van Heerlen mohl jet - malé venkovské letiště. Tom na letiště dorazí jako první a poté zabrání van Heerlen, aby odletěl. van Heerlen prchá k jezeru kde se zmocní skútru. Tom a Semir si také vypůjčí skútry a na jezeře ho dopadnou. Po akci oba skončí na infekčním oddělení.
066-SMRT Z MOTORU
Vše je připraveno a svatbě mladého páru nestojí nic v cestě. V den svatby však přijde nevěsta i její spolujezdkyně při hrozivé havárii na dálnici o život. Motor starého Opelu Senator, jež nehodu způsobil, jednoduše explodoval. Následná expertíza prokázala nekvalitní ojnice v motoru. Majitel autodílny, která je odpovědna za takto provedenou opravu, se snaží uklidit vrak do ústraní. To však není jediná věc, jež dělá policistům z Kobry 11 starosti. Bernd, přítel mrtvé, totiž přísahá pomstu. Semir se stále nedostavil do služby a tak se ho Tom vydal hledat. Našel ho v posteli jeho nové přítelkyně. Semir nemůže chodit, protože má odepsaná záda. Tom ho doveze na rehabilitační oddělení. Tom se vydá zatknout majitele servisu, ale ten stačil utéct do svého skladiště. Když tam dorazí Tom snaží se ujet. Honička končí na autobusové zastávce na které majitel servisu naboural autobus
067-TĚŽKÁ VOLBA
Po dálnici jede konvoj s korunní svědkyní. Jako doprovod byli vybráni Tom a Semir. Korunní svědkyně má svědčit proti Lorenzovi, svému muži, a její výpověď by mu před soudem zlomila vaz. Právě proto se jí Lorenz snaží na každou cenu zabít. Na dálnice je připraven jeden z jeho plánů o její zabití. Ten nevyjde jen díky duchapřítomnosti Semira a Toma. Za Tomem přijela jeho sestra Nadja. Tom a Semir jsou zapojeni do ochrany svědkyně. Tom jede se svou sestrou na večeři a Semir zůstává u svědkyně. Když Nadja ráno odjíždí, tak je unesena Lorenzem, který ji chce vyměnit za svou ženu. Tom je poté odvolán z akce, protože v rozčilení Lorenze zmlátil. Tom si neví rady, tak se svěří Semirovi a ten pak Andrey, Bonrathovi a Hercbergerovi. Ti pak vymyslí plán, jak Nadju vysvobodit. Tom a Bonrath unesou ze skrýše svědkyni, aby u Lorenze vyvolali pocit, že Tom na jeho návrh přistoupil. K výměně má dojít v pískovně nedaleko města. Do plánu se zapojí i šéfová, která při akci zastoupí svědkyni. Při předání se Nadje povede se šéfovou nasednout auta a ujet. Pronásleduje je ale Lorenzův kumpán, o kterého se postará Hercberger, když ho buldozerem natlačí do jezera.
068-OBCHOD SE SMRTÍ
Po dálnici se řítí velkou rychlostí modrý sporťák, který nejede na předem připravenou rampu a mnohokrát se převrátí. Poté do něj narazí Ford Sierra - jeho řidič nehodu nepřežije. Celá nehoda byla natáčena na video podnikatelem Webrem. Ten dělá pro své zákazníky Crash-filmy, které pak prodávají za velké peníze. Modrý sporťák řídil bývalý kaskadér Denny. Když viděl, jak jeho vinou zemřel člověk okamžitě chtěl u Webera skončit. Deny dělal ty videa za peníze, protože jeho sestra je nemocná a potřebuje operaci v USA. Mezi tím Weber najal jiného kaskadéra, který měl zastoupil Dennyho. Ten s proraženou pneumatikou přeletí svodidla do protisměru, kde ho sestřelí kamion. Stopy vedou Toma a Semira až k Dennymu, ale jakoukoli vinu popře. Weber přinutil Dennyho k dalšímu již poslednímu filmu. Weber chce Dennyho odstranit a tak na něj připravil ve voze past. Dennyho sestra má o bratra strach a tak jde za Tomem a Semirem. Ti podle fotky poznají místo, kde se má natáčet. Denny je mezitím již v autě a zároveň v pasti - nemůže se dostat ven. Na poslední chvíli přijíždějí Tom se Semirem a dostanou Dennyho z vozu, který pak v letu exploduje. Po přestřelce se Weber zatčen.
069-LÁSKA AŽ ZA HROB
Andrea jede po dálnici do práce. Vedle ní jede černý Opel a jeho řidič s Andreou začal posunky flirtovat. V tom do něho ze zadu narazilo červené Volvo a vytlačilo ho z dálnice a další auta narazila do kamionu, který se postavil napříč dálnicí. Andree se až na lehký otřes mozku nic vážnějšího nestalo. Když Andrea přijela domů, tak u jejích dveří stál její starý přítel Patrik a prosil jí o odpuštění, ale Andrea ho vyhodila. Po vstupu do bytu měla postel obloženou růžemi a uprostřed byl snubní prstýnek. Druhý den šli Tom se Semirem do nemocnice za řidičem Opelu, který jim dal popis muže z Volva. Andrea hned poznala, že jde o Patrika. Když se ho Semir s Tomem pokoušeli zatknout, tak se mu povedlo utéct. Tom hned vyhlásil pátrání a za nedlouho bylo nalezeno Volvo. Semir s Tomem se hned na místo vydali. Ve voze byla nastražená bomba, která je málem zabila. Patrik si dal schůzku s Andreou v zábavním parku, kde ho Andrea postřeli. Patrikovi se podařilo ujet a po honičce se Semirem nezvládl vůz a sjel do lomu, kde auto explodovalo. Jenže Patrik ve voze nezemřel. Unesl Andreu a chtěl s ní skočit z veletržní věže. Tom a Semir přijeli právě včas a podařilo se jim Patrika zneškodnit.
070-SCHMOLDERŮV SEN
Tom se Semirem pronásledují překupníky diamantů, kteří jedou ve dvou vozech. Tom se Semirem se dostanou mezi ně a s napřaženou pistolí na sebe pokřikují. Jeden z překupníků vystřelí, ale trefil řidiče druhého auta, které je katapultováno z mostu. Vůz po dopadu exploduje. Bezdomovec Schmölder najde u vozu kufřík s 1 000 000 DM. Schmölder jde za svým kamarádem Juppem, aby se mu pochlubil. Tom se Semirem už hledají peníze a nejsou sami. Majitel peněz Matuschek je chce zpět a okamžitě na to nasadí své muže. Schmölder, aby uskutečnil svůj sen, cestu do Kanady, se musí usmířit se svou dcerou. Hned jde do salónu, kde z něho udělají elegána. Bonrath zatkl Juppa, kterého hned Tom a Semir vyslechli. Jelikož Jupp nebyl moc vstřícný, tak Bonraht dostal za úkol jej sledovat. Jupp jako obvykle žebral na svém stálém místě. Schmölder přišel za ním a to netušil, že mu jsou v patách Matuschekovy muži. Bonrath dal hlášku Semirovi a Tomovi. Ti se po dlouhé honičce městem vykoupali v betonu. Semir nezvládl své BMW a narazil do míchačky, která jim svůj náklad složila do kufru. Schmölder a Jupp se ukryli u jedné své známé. Druhý den Schmölder zamířil za dcerou a smířil se s ní. Matuschek objevil skrýž Juppa a hned tam poslal své muže, kteří Juppa brutálně zbyli. Když se to Schmölder dozvěděl, tak se okamžitě rozhodl spolupracovat s policií a vrátit peníze. Tom a Semir použili Schmöldera jako volavku, aby mohli Matuscheka zatknout. Při přestřelce se Matuschek pokusí ujet. Nedojede daleko - ve starém tunelu jeho jízda končí. Tom a Semir mají jiný problém - ztratily se peníze. Hned se vydali na letiště a když viděli spokojenou Schmölderovou dceru, tak se rozhodli je nechat.
071-ZLÝ SEN
Za Tomem přijela jeho dávná kolegyně Petra. V zácpě na dálnici si všimli Semira, jak řídí provoz. Tom mu zavolal a vysvětlil mu, že se s Petrou jedou projet po okolí, ale nejdříve se zastaví na nejbližší benzinové pumpě. Když přijeli k benzince, tak Petra šla pro kafe. V prodejně byli právě zloději a jeden z nich na Petru bez rozpaků vystřelil. Když Semir dorazil k pumpě a zjistil co se stalo, okamžitě se vydal zloděje pronásledovat. Ti však na dálnici způsobili nehodu a povedlo se jim uprchnout. Tom a Semir hned začínají s pátráním. Druhý den ráno se Tom dozvěděl, že Petra v noci zemřela. Tom se zuřivě zapojil do pátrání po jejím vrahovi. První stopy vedou na staveniště, kde Tom pozná jednoho z lupičů - Jense Habermanna. Habermann Toma také poznal a hned před ním prchá. Zmocní se míchačky, kterou způsobí několik nehod. Tom ho sledoval až do jeho bytu. Jens vejde do bytu a uvidí svého kolegu se svou přítelkyní. Tom vyrazí dveře bytu a s namířenou pistolí jde k Jensovi. Toma omráčí druhý zloděj a ten také zastřelí Jense Tomovou zbraní. Tom je vzápětí obviněn z vraždy a suspendován. Semir nevěří, že Tom Habermanna chladnokrevně zavraždil a tak se pouští sám do pátrání. Ráno zašel Semir do baru k Petersové, která je Jensovou přítelkyní a poděsil jí, aby zpanikařila a zároveň ji strčil do kabelky štěnici. Petersová, jak předpokládal Semir, se vydala za Drägerem, Jensovým vrahem. Semir s Tomem ji sledoval, a vědí že chtějí odletět do USA a nachystalina ně na letišti past. Jak však vyšla jen z poloviny - nepodařilo se zatknout Drägera, který je vrah Petry a Jense. Ten byl dopaden až po přestřelce a rvačce s Tomem na letišti.
072-ČERNÁ VDOVA
Po dálnici jede velkou rychlostí červený sporťák. Když míjí černého Golfa je řidič sporťáku zastřelen přímo do hlavy. Sporťák pak přelítne do protisměru kde způsobí nehodu. Případ dostává na starost Tom a Semir. Ti se hned vydávají za přítelkyní zastřeleného. Ta pro něj nijak zvlášť netruchlí, což dala Semirovi a Tomovi rázně najevo. Muž ze sporťáku byl spojkou mezi obchodníky drog ve Francii a v Německu. Němečtí obchodníci si obstarali vlastní kšeft na úkor francouzů. Francouzský šéf bandy to nenechal bez povšimnutí a najal na likvidaci svých nepohodlných obchodních partnerů vraha. Tom a Semir dostávají na vyřešení případu posilu - Silvii VanDelor z Interpolu. Tom a Semir podle starých záznamů vystopují jednoho z kompliců Hofmana. Když ho navštíví, tak se pokusí ujet. Tom a Semir ho zaženou do starých železáren, kde se Hofman zřítí. Silvie k němu dorazí jako první a zraněného Hofmana zabije. Teď je víc než jasné kdo je najatý zabiják. Tom se do Silvie zamiluje. Ta pro něj z nepochopitelného důvodu musí náhle odjed. Silvie jde po dalším z kompliců, které ho se jí podaří zabít. Když Tom se Semirem jedou za posledním z kompliců oznámí šéfová Tomovi, že je Silvie mrtvá. O několik minut později Andrea zjistí, že žena která byla u nich vůbec Silvie VanDelor nebyla. Tom ji našel u posledního z kompliců s pistolí v ruce, a ten ji postřelí a ona později umírá Tomovi v náručí. Semir mezitím zatkne posledního z obchodníků.
073-VYSOKÁ RYCHLOST
Po dálnici se řítí černý Golf a jeho řidič má na hlavě masku prasete. Tom se Semirem je na pravidelné hlídce a když si blázna všiml ve zpětném zrcátku okomentoval to: "Předjelo mě prase." Okamžitě začali čuníka pronásledovat. Najednou se ze střechy Golfa vztyčila postava s nápisem na tričku. Na nedalekém mostě již byli předem informovaní novináři a celý výstup prasete nafotili. Prase způsobilo na dálnici těžkou nehodu. Klaus Weller, který řídil Golfa má autodílnu a nutně potřeboval úvěr. Bohužel bankéř Holger Mackeroth mu úvěr neposkytl, protože měl sám velké finanční problémy. Novinářka Stegemannová se začala o prase z dálnice zajímat a shodou okolností byl Mackeroth její přítel. Když viděl nafocené fotografie Golfa, okamžitě vůz poznal a věděl o koho jde. Druhý den vyšli noviny s fotkami na titulní stránce. Na tričku byl nápis: "Tino, vezmeš si mě?" Když si šel Klaus za snoubenkou pro odpověď, dostalo se mu jasné "ne"! O chvíli později se Stegemannová objevila v Klausově dílně a začala ho vydírat. Klaus má vybrat banku, jinak se policie dozví, kdo že je to prase z dálnice. Klaus nemá na výběr - přepadl banku a ujíždí si vyměnit vůz do patrových garáží, kde předá lup Stegemannové. Tom a Semir už v garážích na Klause čekali. Ten po divoké honičce ztrácí nad vozem kontrolu a vyletí z garáží. Následná expertýza prokázala, že někdo poškodil brzdy. Za nedlouho se v nemocnici objeví Stegemannová s jasným úmyslem - umlčet Klause. Tom a Semir si ji včas všimli, ale Stegemannová ujíždí na dálnici, kde právě odstřelují most. Semir na naléhání Toma raději zastaví. Most byl právě odpálen, když pod ním Stegemannová projížděla.
074-ZNEPŘÁTELENÍ BRATŘI
Na dálniční stavbu Ludwiga Solmse vnikne maskovaný muž, který se zmocní bagru. S jeho pomocí celé staveniště rozmlátí. Při demolování dojde i k nehodě na dálnici. Případ dostávají Tom a Semir. Ti se hned vydají za Ludwigem Solmsem, aby ho vyslechli a zároveň zjistili, zda nemá nějaké podezření. Solms samozřejmě viníka měl - svého bratra Georga. Bratři spolu nemluví kvůli dědictví po otci. Ludwig nechal spadělat poslední vůli tak, aby celá firma připadala jemu a jeho bratr nedostal nic. Stavbyvedoucí Karl o celém podvodu věděl a Ludwiga vydíral. Karl se měl sejít s Ludwigem ve stavební buňce na stavbě. Místo Ludwiga dorazil Georg, který byl na stavbu vylákán. Před jeho zraky buňka explodovala a Georg se dává na zběsilý útěk. Georg byl na stavbě viděn jedním dělníkem. Tom a Semir se hned vydávají ke Georgovi. Ten jím ujede, když Semir zruší své BMW na křižovatce. Tom a Semir po prohledání Karlova bytu najdou dokumenty, které potvrzují, že Ludwig svého bratra opravdu okradl. Georg úplně zpanikařil a bratra unesl, kterého veze do starého sídla firmy. Georg své oznámil své ženě, a ta to vzápětí zavolá Tomovi a Semirovi. Georg přinutil s pistolí v ruce bratra říct pravdu. Ten využije Georgova překvapení a zmocní se zbraně. Ludwig ujíždí, ale už má v patách Semira a Toma. Ludwig nedojede daleko, v přístavu nezvládne svůj vůz a spadne s ním do vody.
075-TINA A AYSIM
Na dálničním parkovišti nakupoval Steeg drogy od pasáka Vecchioneho, který si chtěl přivydělat. Po odchodu dostal Steeg od svého šéfa Böhmera příkaz k pasákově likvidaci a dostat z něj zpátky peníze za drogy. Pasákovo auto doslova sestřelil z dálnice a poté si z jeho vraku vytáhl kufřík s penězi. Na cestě k šéfovi potkal Steeg Tinu a Aysim a nabídl jim, že by je odvezl domů. Steeg byl zfetovaný a obě děvčata obtěžoval. Tina využila Steegovou nepozornost a zmocnila se jeho auta. Otec Aysim přišel za Semirem na stanici a prosil ho o pomoc při pátrání po Aysim, která se nevrátila domů. O pár okamžiků později přišla zpráva, že dvě děvčata v černém Jaguáru způsobila nehodu. Nyní po dívkách pátrala nejen policie, ale i Steeg, který chtěl zpátky peníze a drogy, které zůstaly ve voze. Tině bylo jasné, že po nehodě po nich pátrá policie, a tak si "vypůjčily" modrého Lexuse. Tím pak dojely až k policejní kontrole na dálnici. V koloně si Tina všimla i Steega a tak jí nezbylo nic jiného něž kontrolou projet. Setřásli ho až poté, co mu Aysim naházela pod kola auta drogy. Tom a Semir zjistili, kam děvčata mířila. Jejich cílem byl přístav De Haan v Belgii. Tina nevěřila, že Steega setřásla a tak si opět vyměnily vůz. Tom se Semirem byli již na cestě k nim ve vrtulníku. Hned jak děvčata přijela do města, vydala se k moři. Tam na ně již čekal Steg, který je zahnal do moře. Semir musel skočit z vrtulníku pro Aysim, která neuměla plavat. Tom pronásledoval Stega ujíždějícího na bugyně. Jeho pokus o útěk zastavil až Semir, který mu do cesty najel s vypůjčeným autem.

076-ZÁVODNÍ STÁJ
Timo má závodní auto a potřebuje do něho nový motor, na který nemá peníze. Proto se s kamarádem Berndem rozhodl ukrást vůz. Vyhlídli si černou Audi A8. Když majitel vozu viděl, jak mu kradou vůz, začal po nich střílet. Ve stejnou chvíli přijel na parkoviště Tom se Semirem a začali hned jednat. Semir odzbrojil majitele vozu a Tom pronásledoval Tima, ale ten ho setřásl. Když s vozem zajeli do garáže a Bernd vůz kontroloval našel kufr ve kterém byly dokumenty se seznamem úplatků. Bernd kontaktoval Dr. Krävna, majitele vozu, a chtěl po něm peníze. Při předání peněz Bernd Dr. Krävnovi oznámil, že jde jen o zálohu. Bernd dokumenty ještě ocenil na 1 000 000 DM. Kräven chtěl Berndovi nahnat strach, a tak na něho poslal své kumpány. Ti před závodem poškodili brzdy na Timově závodním autě. Na okruh, vyslechnout Bernda, přijeli Tom se Semirem. Bernd, aby se vyhnul policii, vyjede na trať s vozem netušíc, že má poškozené brzdy. Bernd nezvládne rychle jedoucí vůz a vylétne z trati. Ve vraku vozu umírá. Timo chce svého kamaráda pomstít a tak jedná s Krävnem sám. Tom a Semir prohledali Berndovu dílnu, kde našli kopie Krävnových dokumentů. Timo nechá své dívce Manu na záznamníku vzkaz, že má schůzku s Krävnem a že pak odletí spolu do USA. To ovšem netuší, že Manu Kräven unesl jako pojistku. Tom a Semir najdou v bytě Tima vzkaz, který vezmou na rozbor. Podle zvuku poznají, že se schůzka koná na jedné přehradě a hned se tam vydají. Kräven nechtěl žádné svědky, a proto chtěl Tima a Manu zabít. Tomu zabrálil Semir s Tomem a Dr. Krävna dopadli.
077-VEC CTI
Po dálnici jede armádní kolona. Kamion, který veze dělo a munici bez jasného důvodu zabrzdí. Dělo se na korbě uvolní a odpálí řidičovu kabinu. Řidič - desátník Ekers je na místě mrtev. Případ vyšetřuje sám Tom, protože Semir učí na policejní škole. Tom se vydá do kasáren kasáren, kde Ekers sloužil. V těchto kasárnách je "spolek" Copia Honoris - jednotka cti a i Ekers byl jejím členem. Členové této jednotky uznávají jen jeden svět - ten v kasárnách. Co je za jejich branami je pro ně špína. Tom byl u desátníka Simona, který byl Ekersův spolubydlící. Simon něco ví, ale jeho velitel Ric mu dal jasně najevo, že nemá ani ceknout. Tom si pozval Simona na stanici. Ten místo k výslechu musel na cvičení, na kterém se ho pokusil velitel Ric zabít, ale Simonovi se povedlo ujet. Při konfliktu se Ric poranil a jeho krev zůstala ve voze, kterým Ric Simona vytlačil ze silnice. Tom zuří - dva mrtví ze stejné jednotky a žádný z jejich kamarádů nechce mluvit. Velitel kasáren vyčítá Ricovi zbytečného mrtvého. Na pohřbu obou vojáků má velitel velmi dojemnou řeč. Tom si ho nechá prověřit a zjistí, že mu nedávno zemřela dcera, která se předávkovala heroinem. Tomovi je již jasné proč musel Ekers zemřít. Pašoval přes hranice heroin a velitel kasáren vzal spravedlnost do svých rukou. Tom jede do kasáren zatknut Rice za vraždu Ekerse a Simona. Ricovi se podaří ujet a Tom s velitelem kasáren ho pronásledují. Dojedou až k propasti, kde se podaří Tomovi Rice zatknout.
078-FALEŠNÁ HRA
Karl Schmidt, obchodník s realitami, havaruje se svojí helikoptérou poblíž dálnice. Nehodu nepřežije. Vyšetřování ukáže, že někdo záměrně stroj poškodil: hadice od olejové pumpy byla odříznuta. Podle výpovědí svědků se podaří sestavit podobiznu pachatele. Policistům z týmu Kobra je jasné, že mají čest s Maxem, shodou okolností bratrem Semirovy první lásky. A Max by měl také slušný motiv: jeho otec byl před časem podveden právě Karlem Schmidtem. Max tehdy vykradl banku, aby svému otci pomohl z finančních potíží. A právě krátce poté, co byl Max propuštěn z vězení, spadl Schmidt se svým strojem.
079-KRÁTKÉ ŠTĚSTÍ
Anna Engelhardtová se zamilovala. Její kolegové mají z její šťastné známosti upřímnou radost. Jediný, kdo žárlí je Herzberger. Phillip, Annin vyvolený, je úspěšným majitelem realitní kanceláře. Rozhodne se ji překvapit romantickou nabídkou k sňatku v Paříži. Cestou do města všech zamilovaných však pár přepadne cizí člověk a Anninou zbraní zabije Philippa. Ale kde je Anna? Nikdo z jejich kolegů nevěří, že by samotná Anna byla nějak zapletena do vraždy. Herzberger má o svou nadřízenou upřímný strach a obává se nejhoršího. Komisař Schulte a jeho tým však věří, že Anna je skutečným a jediným pachatelem. Schulte navíc zbaví Semira a Toma pravomocí na vyšetřování. Oni však nedbají a pouštějí se do pátrání na vlastní pěst. Dostávají se tak na zatraceně tenký led. Anna je možná v ohrožení života a navíc jí hrozí nebezpečí z vlastních řad: být obviněna Schultem z vraždy.
080-BISTRO TRUCKSTOP
Rolf Lehmann, obchodník s realitami, je mužem bez zábran. Vlastní několik stavebních parcel, které z větší části pronajímá. Například motorest Truckstop, jehož provozovatelkou je populární Monika Wagnerová. V tomto případě se Lehmann dostává do potíží, protože jednou pronajatý pozemek chce vyčistit a výhodně prodat investorovi, který chce v místě vybudovat velké obchodní středisko. Zdá se to jako velký kšeft pro Lehmanna, ale životní tragédie pro Moniku, která si svým podnikem splnila životní sen. Lehmann se rozhodne použít kriminální metody, aby se Moniky zbavil. Případ je přidělen Tomovi se Semirem. Udrží si Monika svoji živnost?